Amedspor kupayı kaldırdı

DİYARBAKIR – TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta 81 puanla şampiyon olan Amedspor şampiyonluk kupasını sahasında kaldırdı. Kupa töreninin düzenlendiği Diyarbakır Stadyumu’nu binlerce taraftar doldurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, DEM Parti Diyarbakır İl Eş Başkanları Pınar Sakık Tekin ile Abbas Şahin, DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Şirin Gürbüz, DEM Parti MYK üyesi İbrahim Akın, Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik ile CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda STK temsilcisi kupa törenini protokolden takip etti.

Kupa töreni öncesi stadyumda kurulan sahneye ilk olarak sanatçı Kadir Çat çıktı. Çat’ın ardından Jehrmar ve Helim Omeri sahneye şarkılarıyla taraftarı coşturdu.

Ardından Azad Bedran ve Dj Ramazan Karakaş sahne aldı. Karakaş, “Bu şarkı ‘Amedspor diye bir takım yok’ diyenlere gelsin” deyince taraftarlardan alkış aldı.

AMEDSPOR OYUNCULARI KIRMIZI HALIDA

Sanatçıların ardından sahneye çıkan Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, tüm halkı selamlayarak kupayı onlara armağan etti.

“Bu şampiyonluk hikayemize başlarken ben ve yönetici arkadaşlarım işin ne kadar zor olduğunu, nasıl bir yolun bizi beklediğini çok çok iyi biliyorduk” diyen Elaldı, şunları söyledi:

“Bu zorlukla baş etmek için ihtiyaçlarımız vardı, bileşenlerimize ihtiyaçlarımız vardı. Buradan bizimle beraber hareket eden şehrimizin bütün STK başkan ve üyelerine, ayrıca bizim yanımızda sürekli duran sevgili arkadaşlarımıza, sayın vekillerimiz, sayın belediye başkanımız ve ayrıca yanımızda sürekli bulunan Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Kaya ve ayrıca bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Ekrem İmamoğlu’na, Genel Başkanımız Sayın Tuncer Bakırhan’a, Özgür Özel ve bize tebriklerde bulunan, sürekli arkamızda olduklarını belirten diğer genel başkanlarımıza, diğer vekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kalbiyle, yüreğiyle sürekli yanımızda olan ve bize tebrik mesajı çeken Selo Başkan’a (Selahattin Demirtaş) da teşekkür ediyoruz.”

Aziz Elaldı’nın konuşmasının sonrasında “Selo Başkan’a Özgürlük” sloganları atıldı. Elaldı’nın ardından Amedspor takım oyuncuları ve teknik direktör Mesut Bakkal ile ekibi tek tek kırmızı halıda yürüyerek sahneye çıktı.

Kupa töreninin ardından futbolcular kupayı alıp şampanya patlattılar. Daha sonra takım oyuncuları kupa ile tribünleri dolduran taraftarı selamladılar.

İlkay Akkaya


İLKAY AKKAYA: ŞAMPİYONLUK ÇOK YAKIŞTI

Kupa töreninin ardından İlkay Akkaya, sahneye çıkıp takım oyuncuları ve binlerce insanla “Amed Şehrim Benim” şarkısını söyledi.

Gazete Duvar’a konuşan İlkay Akkaya, ”Onlarca yıldır bu halk bu kutlamayı bekliyordu. Maç sırasında ve sonraki süreçte hep bir ağızdan benim şarkımı seslendiren taraftarlara sürpriz yapmak istedim. Ben Diyarbakır’da yaşayan halkla 35 yıldır birlikte bir yol yürüdüm. Pek çok acılı süreç atlattık ama bugün bu kadar güzel bir süreçte olmak ve buna şahitlik etmek çok değerli benim için. Umarım bu sevinç hiç solmaz. Kutlamalar Kürtlere çok yakışıyor. Şampiyonluk çok yakışıyor” diye konuştu.

Pervin Chakar

İlkkay Akkaya’nın ardından sahneye opera sanatçısı Pervin Chakar ve Xero Abbas sahne aldı.

Xero Abbas’ın sahnesinin ardından “Le Amede” şarkısı ile şampiyonluk kutlaması son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x