Sözleşmeli öğretmen adayları beklemede: Atama takvimi açıklandı


BAŞVURU SONUÇLARI VE MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK

2024 sözleşmeli öğretmenlik başvuru sonuçları 10 Haziran 2024 tarihinde ilan edilecek. Aynı gün, sınav giriş belgeleri de adaylarla paylaşılacak.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak. Sözlü sınav sonuçları, tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak ve adaylar sonuçlarını kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecekler.

ÖĞRETMEN ATAMASINDA SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN

20 bin öğretmen ataması sözlü sınavları 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Sınavlar, 20 ilde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek. Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere başvuruları onaylanan adaylar, KPSSP10, KPSSP121 ve KPSSP120 puanlarına göre sıralanarak, atama alanları bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava alınacak.

MEB’İN SINAV GİRİŞ BELGELERİNE YÖNELİK AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Sözlü sınav giriş belgeleri 10 Haziran 2024 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yayımlanacak. Adaylar, fotoğraflı sözlü sınav giriş belgelerini bu adresten e-Devlet şifreleriyle alabilecek. Sözlü sınav giriş belgesinde aday başvuru numarası, sınav yeri, sınav tarihi ve saati, adayın fotoğrafı ve alan bilgileri yer alacak. Sözlü sınav giriş belgesinde, bina salon listesinde ve Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formunda adayın ismi ve T.C. kimlik numarası yer almayacak, bunların yerine adayın başvuru numarası kullanılacaktır. Adaylar, sınava gireceği komisyon numarasını ise sınava giriş esnasında öğrenecekler.”

SINAVDA GEREKLİ BELGELER

Adaylar sözlü sınava, fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgeleri (Nüfus Cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport) ile alınacaktır. Bunun dışındaki sürücü belgesi, kurum kimlik kartı vb. belgeler geçerli sayılmayacaktır. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmayan adaylar kesinlikle sınav yapılan binaya alınmayacaktır.

2024 sözleşmeli öğretmenlik atama sürecinde adayların dikkat etmesi gereken tarihler ve belgeler hakkında daha fazla bilgi almak için MEB’in resmi internet sitesini ziyaret etmeleri önemle tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x